Labākie realizētie arhitektūras projekti Ventspilī

Noslēgusies skate „Labākie realizētie arhitektūras objekti Ventspilī 2007-2008

Sestdien, 6. decembrī, Ventspilī noslēdzās skate “Labākie realizētie darbi arhitektūrā, vides dizainā un būvniecībā Ventspils pilsētā 2007. un 2008. gadā.” Darbi tika vērtēti 10 nominācijās, nosakot uzvarētāju katrā no tām. Savukārt atsevišķo nomināciju uzvarētāji sacentās par GRAND PRIX.
Nominācijā “Jaunbūves” par uzvarētāju kļuva sporta nams “Centrs”, Brīvības ielā 14 (projektētājs SIA “Arho”, arhitekte Vita Balode, būvfirma SIA “Pilsbūve”), nominācijā “Vēsturisko ēku restaurācija, rekonstrukcija un renovācija” vislielāko žūrijas atzinību ieguva Amatu māja, Skolas ielā 3 (SIA “Nams3”, arhitekts Ēriks Cērpiņš, būvfirma SIA “Pilsbūve”), savukārt nominācijā “Rekonstrukcija un renovācija” uzvarēja prāmju termināļa komplekss Dārzu ielā 6 ( SIA “RR.ES”, arhitekts Rihards Rozīte, būvfirmas AS “BMGS” un SIA “ARBO”.

Nominācijā “Pilsētas infrastruktūras objekti un ainavu arhitektūra” uzvarēja Krustkalna ielas izbūve ( projektētājs SIA “Projekts 3”, Mārtiņš Roops, I.Skudra).

Nominācijā “Interjeri” par labāko atzīts Prāmju termināļa komplekss (SIA “Chilli”, interjerists Vilmārs Terbets, būvfirma AS “BMGS” un SIA “ARBO”), bet nominācijā “Vides dizaina objekti” žūrija visaugstāk novērtēja objektu Paradīzes ābele Raiņa ielā 10 (projektētājs “Arhitektūras un dizaina alternatīva tolerances aģentūra”, Vernera Aides dizains, arhitekti Augusta Vilcāns un Jānis Empelis).

Nominācijā “Reklāmas un izkārtnes” par uzvarētāju kļuva Amatu māja (autors Juris Igars), bet nominācijā “Privātmājas.(Ģimenes savrupmājas)” par labāko atzīta dzīvojamās mājas jaunbūve Gaismas ielā 7 (arhitekts Renārs Liepiņš), savukārt nominācijā “Rūpniecības un ražošanas objekti” uzvarēja ražošanas un biroju ēka Ganību ielā 105(projektētājs SIA “ADK projekti”, arhitekte Elita Pirktiņa, būvfirma SIA “ARBO”).

Nominācijā “Fasāžu renovācija” par labāko atzīta Ventspils 6. vidusskola (SIA “Labs stils”, arhitekts Kaspars Kaupe, būvfirma SIA “Vindbūvserviss”). Par labāko būvfirmu 2007. un 2008. gadā tika atzīta SIA “Pilsbūve”. GRAND PRIX ieguva Amatu māja (SIA “Nams3”, arhitekts Ēriks Cērpiņš, būvfirma SIA “Pilsbūve”).

Pēc skates Ventspils prāmju terminālī notika gadskārtējais arhitektu pasākums “Baltā dūna”, kurā 2007. un 2008. gada labāko objektu noteica paši arhitekti. Par goda tituliem “Zoss – 2008” un “Aita vai Auns – 2008” sacentās skates nomināciju uzvarētāji.

Kolēģu vērtējums atšķīrās no žūrijas lēmuma, un “Baltās Dūnas” godu ieguva Prāmju terminālis “Ventspils”, bet projekta vadošais arhitekts Rihards Rozīte ieguva titulu “Zoss – 2008”. Pārējie deviņi nominētie tika pie godpilnajiem tituliem “Aita – 2008” un “Auns – 2008”.

Ventspils.lv 08.12.2008